The cost of rice per kilogram is $13. A sack of rice has a mass of 25 kilograms. What is the cost of a sack of rice?
Mathbot Says...
I wasn't able to parse your question, but the HE.NET team is hard at work making me smarter.
I wasn't able to parse your question, but the HE.NET team is hard at work making me smarter.