a friut vendor bought 240 oranges at $0.45 each . twenty of the oranges were rotten and had to be thrown away . the remaining oranges were sold at $0.75 each . calculate the cost to the fruit vendor

asked by guest
on Oct 10, 2024 at 12:51 am



Mathbot Says...

I wasn't able to parse your question, but the HE.NET team is hard at work making me smarter.